جستجو کردن
Close this search box.

معرفی انواع پاف ها و کاربرد آنها در ظاهر خانه

آخرین مقالات
مبلمان و اکسسوار های نرم و لطیف برای داشتن خانه ای با دکوراسیون راحت و کارآمد از عناصر اصلی به شمار می روند. مفهوم زیبایی شناسی طراحی های معاصر نیز برای از بین بردن تاثیرات منفی استرس های روزانه، بر روی راحتی و آرامش بیشتر تمرکز دارد. از جمله عناصر مدرن و زیبایی که چنین فضایی را ایجاد می کنند می توان به اکسسوار های راحت و لطیفی مانند کوسن ها، بالشتک های تیزئینی، تشکچه ها و پاف ها اشاره کرد. مدل های متنوع پاف از جمله مبلمانی هستند که در سال های اخیر در طراحی سالن پذیرایی و اتاق ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
 
این عناصر در اتاق خواب به عنوان نیمکت در پایین تخت و یا به عنوان صندلی میز آرایش به کار برده شده و در سالن پذیرایی و اتاق نشیمن نیز برای دراز کردن پاها و یه به عنوان میز عسلی و برای کار های دیگر مورد استفاده قرار گرفته و دارای مدل های متنوعی هستند. اگر به دنبال طراحی ای راحت و زیبا در محیط زندگی خود هستید، پاف ها با مدل های متنوع و کاربرد های بی شمار خود انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود.
 

مدل های پاف

1. پاف به عنوان میز جلومبلی

مطلب را با مدلی متفاوت و زیبا شروع کنیم. پاف ها مبلمانی کاربردی هستند که به دلیل نوع ساختار و مدل آن ها، هم می توان از آن ها به عنوان صندلی استفاده کرده و روی آن ها نشست و هم می توان پاف را به عنوان میز به کار برد. البته نمی توان پاف هایی که سطح بسیار نرمی دارند را به عنوان میز به کار برد، اما یکی از مدل هایی که در سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی یافته است، پاف هایی هستند که به عنوان میز طراحی می شوند. این مدل پاف ها برای خانواده هایی که دارای فرزند کوچک هستند انتخاب مناسبی بوده و فضای امن تر و زیبا تری را برای آن ها ایجاد می کنند.
 
 
          پاف به عنوان میز جلومبلی
 

2. پاف های نیمکتی برای اتاق خواب

یکی دیگر از مدل های مطرح پاف، مدلی است که با نام پاف نیمکتی شناخته شده و به دلیل ظاهر خود شبیه به نیمکت به نظر می رسد، اما با سطح نرم و لطیف، تمام ویژگی های یک پاف را دارا می باشد. مکانی که در آن از این مدل پاف ها بیشترین استفاده می شود، اتاق خواب است. اگر می خواهید به اتاق خواب خود ظاهری زیبا و تاثیر گذار ببخشید، می توانید پایین تخت خواب یک پاف نیمکتی قرار داده و فضای مورد نظرتان را در اتاق ایجاد کنید.
 
 
پاف های نیمکتی برای اتاق خواب
 

3. پاف استوانه ای

اگر به خواهیم در مورد مدل های متداول پاف صحبت کنیم، باید به مدل های استوانه ای اشاره کنیم که معمولا در سالن و نشیمن به عنوان مکمل مبل ها و برای دراز کردن پا ها بر روی آن به کار برده می شوند. پاف های استوانه ای با زیبایی بدون زاویه خود ظاهری گرم و صمیمی به محیط می بخشند. هم چنین با استفاده از روکش های متفاوت می توان این پاف ها را با هر سبک و طراحی ای هماهنگ کرد.
 
 
پاف استوانه ای
 

بیشتر بخوانیم : همه چیز درباره ی لوستر

4. پاف با پایه های فلزی

پاف ها معمولا به شکل پایه دار طراحی می شوند، اما تعداد پایه ها و مدل آن ها می تواند ظاهر پاف را به کلی تغییر دهد. ما معمولا به دیدن پاف هایی با پایه های چوبی که بیشتر اوقات ارتفاعی کمتر از بدنه پاف دارند عادت داریم، اما پاف هایی که پایه های فلزی داشته و در ارتفاع بلند تری طراحی می شوند از جمله پاف های خاص و با ظاهری منحصر به فرد به شمار می روند. پایه های استوانه ای که با شکل پاف هماهنگی دارند برای مکان هایی که دارای طراحی معاصر و جوان هستند انتخاب مناسبی به شمار می روند.
 
 
پاف با پایه های فلزی
 

5. پاف های کوچک سه پایه

یکی از پرکاربرد ترین پاف ها برای دراز کردن پاها بر روی آن، پاف های کوچک استوانه ای، مربعی و یا مثلثی شکل هستند که 3 پایه دارند. این پاف های کوچک سه پایه به دلیل وزن کمی که دارند به راحتی جا به جا می شوند و به همین دلیل وسیله ای کاربردی در اتاق نشیمن به شمار می روند.
 
 
پاف های کوچک سه پایه
 

6. پاف های بزرگ چهارگوش

پاف های بزرگی که تقریبا به اندازه یک مبل زیبا و جادار هستند، انتخابی بسیار زیبا و کاربردی برای کامل کردن دکوراسیون اتاق نشیمن به شمار می روند. این مدل پاف ها برای ایجاد فضایی راحت و کارآمد در سالن پذیرایی بسیار مناسب هستند. هم چنین در دکوراسیونی به سبک کلاسیک، استفاده از وسیله مدرنی به این شکل برای ایجاد سبکی ترکیبی ایده قابل توجهی به شمار می رود.
 
 
پاف های بزرگ چهارگوش
 

بیشتر بخوانیم : لوستر آشپزخانه

7. پاف های بدون پایه

اگر چه بیشتر پاف ها به شکل پایه دار طراحی می شوند، اما امروزه در میان مدل های متنوع پاف ها، مدل های مدرن و بدون پایه نیز وجود دارند که هم به عنوان میز کوچک و هم به عنوان وسیله ای برای دراز کردن پاها به کار رفته و اکسسواری زیبا و کارآمد به شمار می روند. هم چنین این مدل پاف های بدون پایه ساختار بسیار ساده ای دارند و از یک چهار چوب ساده، الیاف و روکش تشکیل می شوند، به همین دلیل به راحتی می توانید آن را در خانه خود نیز بسازید.
 
 
پاف های بدون پایه
 

8. زیبایی لمسه دوزی

لمسه دوزی نه تنها بر روی پاف ها، بلکه در هر سطحی که به کار برده شود، به خصوص بر روی مبل ها زیبایی ای با کیفیت و قابل توجه را به نمایش می گذارد. لمسه کاری از جمله جزئیات کلاسیکی به شمار می رود که علاوه بر افزایش راحتی، باعث زیبایی و ظرافت بیشتر نیز شده و در پاف ها نیز با ترکیب طراحی های مدرن و کلاسیک ظاهری زیبا به مکان می بخشد.
 
 
پاف های بزرگ چهارگوش
 

9. پاف به عنوان صندلی میز آرایش

معمولا زمانی که صحبت از پاف می شود بیشتر به کاربرد آن ها به عنوان میز و یا وسیله ای برای دراز کردن پاها اشاره می شود. در صورتی که پاف های کوچک می توانند به عنوان چهار پایه و یا صندلی نیز به کار برده شوند. برای مثال می توان از این پاف ها به عنوان صندلی و مکمل میز آرایش استفاده کرده و فضایی زیبا و قابل توجه ایجاد کرد. برای میزهای آرایشی شیک و مجلل بهترین انتخاب پاف ها هستند، زیرا زیبایی این مدل میز ها با استفاده از صندلی پنهان می شوند.
 
 
پاف به عنوان صندلی میز آرایش
 

بیشتر بخوانیم : قیمت لوستر

10. پاف های جعبه ای

یکی از مدل های بسیار کار آمد به خصوص در اتاق خواب، پاف های جعبه ای هستند. این پاف ها به شکل یک جعبه هستند که فضای داخل آن ها خالی است و برای قرار دادن اشیاء مختلف مانند ملحفه ها در درون آن ها وسیله کارآمدی به شمار می روند. اگر هم به دنبال ایجاد فضایی زیبا هستید و هم می خواهید در کمد های خود جای خالی بیشتری ایجاد کنید، این مدل پاف های جعبه ای انتخاب ایده آلی به شمار می روند.
 
 
پاف های جعبه ای
 

11. کاربرد مدل های متنوع پاف در راهروی ورودی

مکان هایی مانند راهرو های خانه، به خصوص راهروی ورودی از جمله نقاطی به شمار می روند که نمی دانیم از چه وسایلی در طراحی آن ها باید استفاده کنیم. قرار دادن یک پاف در راهروری ورودی هم ظاهری شیک و تاثیرگذار ایجاد کرده و هم مکانی راحت و کاربردی برای پوشیدن و درآوردن کفش ها در اختیار شما قرار می دهد.
 
 
پاف در راهروی ورودی
 

12. عنصر تکمیلی مبل های مدولار

استفاده از پاف در ست مبلمان روش های متفاوتی دارد. یکی از این روش ها انتخاب مبلمان مدولاری است که پاف ها به عنوان بخشی از آن ها طراحی می شوند. در این مدل ها علاوه بر این که پاف ها عناصر تکمیل کننده کاناپه ها و صندلی ها به شمار می روند، در فضا های کوچک به دلیل این که امکان ایجاد چیدمان های متفاوت را ایجاد می کنند، وسیله ای کارآمد به شمار می روند.
 
مدولار
 
در انتخاب مدل های متنوع پاف نباید تنها به مدل آن توجه داشته باشید، بلکه پارچه و روکش آن ها، راحتی در تمیزی و استحکام آن ها نیز از جمله نکات مهمی هستند که باید در نظر داشته باشید.
 
دیدگاهتان را بنویسید