جستجو کردن
Close this search box.

انواع لوستر

آخرین مقالات


لوسترها، چراغ‌هایی با لایه‌ها و لامپ‌های متعدد هستند که نور محیط را به خوبی فراهم می‌کنند. زمانی لوستر نماد قدرت و ثروت بود، اما اکنون هرکسی می‌تواند یکی از این نوع وسایل خانگی را مختص به خود داشته باشد. اگرچه از لوستر در اتاق ناهار خوری استفاده می‌شود، اما می‌توانید آن را در هر نقطه از خانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن یا حیاط خلوت خانه خود جای دهید تا طراحی داخلی منزل را زیبا کنید. در متن پیش رو به بررسی انواع لوستر و موراد مهم در تعیین قیمت انواع لوستر می‌پردازیم.

نورپردازی یکی از اساسی ترین اصول طراحی داخلی ساختمان است و انتخاب لوستر به عنوان یکی از تجهیزات کاربردی نورپردازی، دارای اهمیت ویژه ای است .نصب یک لوستر مدرن و شیک در اتاق پذیرایی و یا آشپزخانه می تواند به زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی منزل شما کمک بسیاری نماید. انتخاب مدل لوستر معمولا بر اساس اندازه فضای اتاق و نیز مدل های گچ بری و طرح های روی سقف اتاق انجام می گیرد. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع لوستر که به دو دسته اصلی لوستر مدرن و کلاسیک تقسیم می شود.

لوستر کلاسیک

هنوز هم محصولات سنتی و کلاسیک مورد استقبال بسیاری از افراد است. لوستر های کلاسیک نیز بر همین اساس طراحی و عرضه می گردند. البته باید خاطر نشان کرد که تنوع شکل شاخه ها و شکل کریستال ها روز به روز بیشتر شده و همین امر باعث شده طرفداران این نوع لوستر رو به افزایش باشند. همان گونه که می دانید لوستر کلاسیک یکی از قدیمی ترین انواع لوستر است. شاید در فیلم های قدیمی، در سالن های بزرگ و در کاخ ها لوستر های بزرگ و شاخه ای را مشاهده کرده اید که دقیقا همان لوستر کلاسیک است. اما برخی از افراد از نام این لوستر گمان می کنند که از آن تنها می توان در ساختمان های قدیمی و یا دکوراسیون هایی با سبک کلاسیک و سنتی استفاده می شود در صورتی که لازم به ذکر است که لوستر کلاسیک تنوع بسیار زیادی از نظر مدل های مدرن و قدیمی دارد که این امکان را فراهم می کند تا شما متناسب با سبک معماری خانه و همچنین سبک دکوراسیون بهترین مدل لوستر کلاسیک را انتخاب کنید.

لوستر کلاسیک دارای شاخه هایی است که مدل و طرح آن ها با یکدیگر متفاوت است. برخی از شاخه ها بلند و برخی کوتاه هستند و یا این که در مدل هایی از لوستر کلاسیک ممکن است جنس شاخه ها از نوع براق و در برخی دیگر کدر طراحی شود.

معمولا لوستر کلاسیک دارای یک بدنه که زیرکار است و عموما از جنس فلز هست و قسمت بعد که در خرید لوستر های کلاسیک باید به آن توجه کنیم، کریستال محصول است. کریستال ها از نظر شفافیت و ماندگاری در چند درجه تقسیم بندی می شوند. کلیه موارد ذکر شده در قیمت نهایی برای خرید لوستر تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را بنویسید