لوستر کریستالی

آخرین مقالات
لوستر کریستال - voodoohome.com

لوستر کریستالی بخاطر جلوه و درخشش بسیار زیادی که دارد، از بهترین انتخاب ها برای محیط هایی با دکوراسیون مدرن و کلاسیک می باشد. به عبارت دیگر، این نوع لوستر در منازل و محیط های تجاری و اداری با سبک های مختلف کاربرد گسترده ای داشته و از محبوبیت بالای برخوردار است. در ادامه نگاهی به ویژگی های انواع لوستر کریستالی و نکات مهم در خرید آنها خواهیم داشت. با فروشگاه وودوهوم همراه باشیداین مدل لوستر یکی از انواع لوستر مدرن است. این مدل نوعی لوستر است که از قطعات ریز کریستال تشکیل شده است و در فضا های خانگی مانند آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب و فضاهای کاری قابل کاربرد دارد.

فهرست مطالب

لوستر کریستالی چیست؟

لوستر های کریستالی باعث زیبایی هر چه تمام تر فضایی می شود که قرار است لوستر در آن جا نصب شود، علاوه بر آن وجود حباب طرح دار که روی سقف می افتد باعث یک نوع نور پردازی زیبای اضافه ای اضافی می شود. به لوستر و آویزهای رشته ای و سقفی که در آنها از دانه های ریز و درشت شیشه و کریستال استفاده شده است، اصطلاحا لوستر کریستالی گفته میشود. ابعاد، ارتفاع، مدل، رنگ و قیمت این گروه از لوستر تنوع بسیار بالایی داشته و با توجه به محیط مورد نظر می توان گزینه های مختلفی را خریداری نمود. کریستال های به کار رفته در لوستر با توجه به جنس و کیفیت و برند تولید کننده آنها نوردهی و درخشش متفاوتی دارند. به طوریکه زیباترین جلوه در این نوع لوستر را می توان در نمونه هایی مشاهده کرد که از کریستال های اروپایی و ترک در آنها استفاده شده استدر یک دسته بندی کلی و بر اساس رنگ کریستال ها، این گروه از لوسترها را می توان به کریستال های سفید، زرد و طلایی تقسیم نمود. به لوسترهای کریستالی که در رنگ های زرد یا طلایی تولید میشوند، اصطلاحا لوسترهای شامپاین نیز گفته میشود.  لوستر ها در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته ی مدرن و کلاسیک تقسیم می شوند. همه ی ما این مدل لوستر  را در لوستر فروشی ها دیده ایم، لوستر هایی که پر از کریستال هستند؛ در ادامه با هم خواهیم خواند که یکی از انواع لوستر مدرن است و انواع آن کدام است. این لوستر  یکی از انواع لوستر مدرن است. این مدل نوعی لوستر است که از قطعات ریز کریستال تشکیل شده است و در فضا های خانگی مانند آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب و فضاهای کاری قابل کاربرد دارد. لوستر های کریستالی باعث زیبایی هر چه تمام تر فضایی می شود که قرار است لوستر در آن جا نصب شود، علاوه بر آن وجود حباب طرح دار که روی سقف می افتد باعث یک نوع نور پردازی زیبای اضافه ای اضافی می شود 

لوستر مدرن کریستالی

لوستر کریستال - voodoohome.com

لوسترهای مدرن کریستالی به چند گروه دیگر تقسیم می شوند که از مهم ترین آنها می توان به لوستر سقفی و لوستر آویز اشاره نمود.

 • لوستر سقفی کریستالی

در نوع سقفی این لوسترها دانه های درشت و ریز کریستال به ارتفاع تقریبا کم بر روی صفحه نصب شده روی سقف متصل می باشند. این گروه از لوسترهای کریستالی تنوع بالایی از نظر قیمت، طرح و اندازه داشته و می توان برای محیط های مختلف مانند سالن پذیرایی، اتاق خواب و حتی آشپزخانه نیز از آنها استفاده کرد.

 • لوستر آویز کریستالی

برای محیط هایی که دارای سقف های بلند می باشند و از نظر هزینه محدودیتی در خرید لوستر لوکس نمی باشد، لوستر آویز کریستالی از بهترین انتخاب ها خواهد بود. این نوع آویز بخاطر داشتن شاخه های بلند کریستالی جلوه بسیار منحصر به فردی را در محیط ایجاد نموده و فضا را کاملا مجلل میکنند. این گروه از لوسترها را نه تنها در محیط مسکونی، بلکه در تالارها و مراکز تجاری نیز می توان استفاده نمود.

لوستر کریستالی کلاسیک

بیشترین کاربرد لوسترهای کریستالی در محیط هایی با سبک های کلاسیک می باشد. چون در دکوراسیون کلاسیک تجملات و زرق و برق یکی از مهم ترین ویژگی هایی می باشد که مشاهده میشود. نکته مهمی که در این گروه از لوسترها برای سبک های کلاسیک وجود دارد، شاخه ای بودن لوستر است. دانه های کریستال در این نوع لوستر از شاخه های متعدد آن آویز بوده و با تنوع زیادی که در شکل و تراش آنها ایجاد میشود، نورپردازی فوق العاده ای خواهند داشتلوستر کلاسیک کریستالی در برخی از مواقع ممکن است بدنه ای از جنس برنز و یا کریستال داشته باشند که از نظر قیمت با هم تفاوت زیادی خواهند داشت.

لوستر کریستالی اپن

از دیگر انواع این مدل لوستر می توان به مدل هایی اشاره کرد که بر روی اپن قابل اجرا هستند. با توجه به اینکه اپن آشپزخانه کم عرض می باشد، به همین دلیل بیشتر از مدل های ساده و کمی آویز برای نورپردازی آن می توان استفاده کرد. علاوه براین، مدل های آویز چند شاخه ای نیز در میان انواع لوستر اپن طرفداران زیادی داشته و برای محیط های مدرن و کلاسیک می توان آنها را انتخاب کرد. یکی دیگر از انواع لوستر برای اپن، مدل های خطی می باشد. این لوسترها به دلیل اینکه ساختاری طولی و افقی دارند، با ساختار اپن تناسب داشته و جلوه بسیار زیبایی را ایجاد می کنند. این انتخاب مخصوصا در شرایطی که اپن آشپزخانه نقش کانتر داشته و برای صرف غذا و میان وعده استفاده میشود، نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت.

لوستر کریستالی اتاق خواب

اتاق خواب از مهم ترین بخش های منزل می باشد که برای تجربه استراحتی ایده آل مورد استفاده قرار میگیرد. در محیط اتاق خواب رنگ هایی که برای وسایل مختلف استفاده میشود و همچنین میزان نور و روشنایی اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل هیچ یک از انواع لوستر بزرگ و آبشاری برای آن گزینه مناسبی محسوب نمیشوند. در مقابل، لوستر کریستالی اتاق خواب باید از میان مدل های فانتزی و مدرن در اندازه های کوچک انتخاب شود. به عنوان مثال، یک لوستر سقفی در اندازه کوچک می تواند جلوه منحصر به فردی را در این فضا بوجود آورد. اگر اتاق خوابتان کوچک است و محدودیت فضا دارید، حتما از لوسترهای کریستالی با ابعاد کم استفاده کنید. اما برای محیط های بزرگ می توانید مدل های متعددی را انتخاب کنید و حق انتخاب بالاتری خواهید داشت. دقت داشته باشید که در میان انواع لوستر  اتاق خواب می توان مدل های رنگی را نیز مشاهده کرد که بسیار زیبا و جذاب هستند. استفاده از مدل های رنگی با رنگ های ملیح می تواند آرامش و زیبایی را در اتاق خواب فراهم کند.

لوستر کریستال - voodoohome.com

چرا لوستر کریستالی بخریم؟

علیرغم تنوع بسیار بالایی که در صنعت تولید لوستر در تمام دنیا وجود دارد، لوسترهای کریستالی بیشتری طرفدار را دارند. دلیل این انتخاب و استقبال زیاد مزایا و ویژگی های مثبتی می باشد که در این نوع آویز و لوستر وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نورپردازی زیاد

استفاده از کریستال های تراش خورده با طرح های مختلف علاوه بر زیبایی صد چندان آنها، نورپردازی را تا حد زیادی تقویت می کنند. در نتیجه می توان در فضاهای کوچک با سقف های کوتاه از این نوع لوستر استفاده نمود تا فضا روشن تر و بزرگتر جلوه کند.

 • قیمت مناسب لوستر

لوسترهای کلاسیک و برنزی و یا نمونه های کریستالی آویز دارای قیمت های نسبتا بالایی هستند. در مقابل می توان برای صرفه جویی در هزینه ها، نمونه های مدرن و کوچکتر را که طراحی و ساخت آنها از کریستال استفاده شده است انتخاب و خریداری کرد. البته لازم به ذکر است که قیمت لوستر کریستالی با توجه به تعداد کریستال ها و همچنین برند تولید کننده آنها تعیین میشود. به طوریکه کریستال های چینی ارزان ترین و اروپایی و ترک بیشترین قیمت را دارند. در نتیجه می توان با خرید لوستر  چینی با هزینه کمتر محیط اطرافتان را زیبا و کاملا درخشان کنید.

 • تنوع بالا در طرح لوستر

از دیگر ویژگی های مثبت این گروه از لوسترها می توان به کاربرد گسترده آنها در سبک های مختلف اشاره نمود. علاوه بر سبک های مدرن و کلاسیک، می توان نمونه های بسیار زیبا را در میان لوستر چوبی کریستالی مشاهده کرد که تلفیق بسیار زیبایی را بوجود آورده اند. لوستر گرد، مربع، رنگی، سفید و دیواری همگی تنوع بسیار بالایی داشته و می توان متناسب با محل مورد نظر برای نصب آنها، گزینه های ارزان و زیبایی را خریداری کرد.

چطور لوستر کریستالی بخریم؟

طراحان، برندها و تولیدکننده های داخلی و خارجی تنوع بسیار بالایی را در طراحی آویزهای کریستالی و سایر سبک ها به کار میبرند که بر همین اساس قیمت های متفاوتی خواهند داشت. بهترین گزینه برای انتخاب و خرید لوستر کریستالی بر اساس سبک و قیمت مورد نظر، خرید اینترنتی می باشد. خرید اینترنتی لوستر فضایی کاملا رقابتی را فراهم نموده و باعث میشود بتوانید از تخفیف های بسیار مناسب در حین خرید بهره مند شوید.

فروشگاه اینترنتی وودهوم به عنوان یکی از مراکز معتبر در فروش انواع لوستر مدرن، کلاسیک، فانتزی، آنتیک در طرح و قیمت های مختلف می باشد. این مجموعه در سراسر ایران دارای شعب متعددی بوده و اطلاعات کاملی درباره قیمت، اندازه و نوع و شکل کلی لوستر را برای هر یک از محصولات خود ارائه می دهد. با توجه به تعدد زیاد شعبه های این مجموعه، در کمترین زمان ممکن بعد از خرید سفارشتان تحویل داده خواهد شد.

نکات قابل توجه در خرید لوستر کریستالی

اولین و مهم ترین نکته در مورد جنس کریستال خواهد بود. در بازار لوستر ایران، بیشتر این مدل لوستر ها از کریستال های چینی، اتریشی و مصری تولید می شود؛ دقت کنید که کریستال به کار رفته در لوستر کریستالی از کدام کشور است و بدانید که آیا آن کشور واقعا آن نوع کریستال را تولید می کند یا خیر. اگر قصد خریداین مدل لوستر را دارید باید به سه سوال پاسخ دهید. اولین سوال: سقف خانه ی شما چقدر ارتفاع دارد؟ دومین سوال: کاربرد از فضا چیست؟ خانگی یا کاری؟ سومین سوال: وسعت فضای مورد نصب چقدر است؟

شما با پاسخ به این سوالات می توانید متوجه شوید که آیا خرید این مدل لوستر کار درستی خواهد بود یا خیر

لوستر سقفی کریستال

لوستر های سقفی کریستال یکی از محبوب ترین انواع این مدل لوستر ها هستند که علاوه بر نمایش شیک و جلوه عالی با داشتن تنوع زیادی قابلیت تطابق با انواع فضاها را دارند. لوستر سقفی  در ساده ترین تعریف شامل مجموعه ای از قطعات کریستالی و شیشه ای است که به یک سینی فلزی یا کریستالی متصل شده اند، استفاده از تعداد زیادی قطعات کریستالی و شیشه ای باعث تلألو نور و درخشش بی نظیر این لوستر ها می شود. لوستر سقفی کریستال در اشکال متنوعی با ارتفاع کم و یا به شکل آویز طراحی می شوند و بهترین گزینه برای فضاهای با متراژ کوچک و متوسط و دارای سقف های کوتاه محسوب می شوند.

 

لوستر کریستال - voodoohome.com

انواع لوستر سقفی کریستال

لوسترهای سقفی کریستال انواع بسیار متنوعی دارند و یکی از دلایل محبوبیت این لوسترها همین تنوع گسترده در طرح و رنگ و متریال است. به طور کلی لوسترهای سقفی کریستال در دو دسته مدرن و کلاسیک قرار می گیرند. این لوسترها از نظر نحوه طراحی هم به سه دسته تقسیم می شوند که این سه دسته شامل موارد زیر هستند.

انواع لوستر سقفی کریستال از نظر طراحی

 • لوستر های سقفی کریستالی حبابی

این لوسترها به شکل یک دایره یا نیم دایره ساده طراحی شده اند. لوستر های حبابی که در ساخت آن ها از لامپ های ال ای دی استفاده می شود، به سقف متصل می شوند. این نوع لوسترها هم چنین قابلیت نور پردازی خوبی دارند و مناسب ترین گزینه برای برای فضاهایی با متراژ کوچک یا متوسط که سقف کوتاه دارند به حساب می آیند.

 •  لوستر سقفی کریستال شاخه ای

همانطور که از نام این لوستر مشخص است، این لوستر از مجموعه ای از شاخه های کریستالی تشکیل شده است که به سقف آویزان می شوند. یکی از مزایای لوستر کریستال شاخه ای این است که شما می توانید تعداد و ارتفاع شاخه های مورد نیاز برای فصل دلخواهتان را با توجه به سلیقه و تناسب با ارتفاع سقف و متراژ بنا  انتخاب کنید.

 •  لوستر سقفی کریستال آبشاری

لوسترهای سقفی آبشاری یکی از محبوب ترین اشکال لوستر سقفی کربستالی هستند و همانطور که از نامشان مشخص است به شکل آبشار طراحی شده اند و شامل مجموعه ای از قطعات کریستال براق و زیبا هستن که به شکل آبشاری از سقف آویزان می شوند. این مدل لوستر سقفی کریستال بیشتر برای فضا های بزرگ و مجلل و فضاهایی که دارای سقف بلند هستند، مناسب است. این نوع لوستر به دلیل جلوه خاصی که به دلیل انعکاس نور از کریستال های آویزان آن ایجاد می شود و هم چنین درخشندگی و نورپردازی عالی نسبت به  دیگر انواع لوستر سقفی کریستال قیمت بالاتری دارد.  

انواع لوستر کریستالی جدید

لوستر های کریستالی از اصیل ترین انواع لوستر هستند و از تنوع بالایی هم برخوردار اند. در گذشته بیشتر این لوسترها به سبک کلاسیک طراحی می شدند؛ اما در سال های اخیر به دلیل استقبال گسترده از سبک دکوراسیون داخلی مدرن لوستر های کریستالی با طراحی جدید که متناسب با سبک مدرن هستند هم به بازار ارائه شدند. امروزه انواع بسیار متنوعی از لوستر های کریستالی با طرح، رنگ و مدل های مختلف در دسترس هستند. این لوستر ها در کنار جلوه و شکوه بی نظیرشان به دلیل تنوع در متریال به کار رفته طیف قیمتی متنوعی هم دارند. 

به دلیل استقبال بسیار زیاد از لوسترهای کریستالی، برندهای مختلف به طور مداوم محصولات متنوعی را در این زمینه ارائه می دهند. از جمله مدل هایی که در میان لوستر کریستالی با استقابل بالایی مواجه شده است، مدل های پیچی می باشد. این مدل لوستر حالت آویز دارد و ساختار آن به گونه ای طراحی شده است که تصور میشود کریستال های رشته ای در هم تنیده و پیچ خورده اند. از دیگر مدل های جدید این لوستر می توان به مدل های خطی با طراحی های مدرن و فانتزی اشاره کرد. در این مدل ها سازه خطی صاف نداشته و روی آن انحنا شکل میگیرد. به همین دلیل جلوه بسیار زیبایی داشته و برای روی جزیره و کانتر و اپن و همچنین میز غذا خوردی می تواند منحصر به فرد باشد. اگر به دنبال هستید، مدل های چند حلقه ای نیز گزینه ایده آلی هستند. در این مدل ها چند حلقه در اندازه و ابعاد مختلف به صورت آویز قرار گرفته و به دلیل تفاوت در ارتفاع و نور بسیار زیاد جلوه عالی را در سقف ایجاد می کنند.

معرفی چند مدل لوستر کریستالی جدید

لوسترهای کریستالی بسیار متنوع هستند و همین تنوع بالا سبب شده است که از لوسترهای کریستالی در تمام فضاها از جمله سالن پذیرایی، اتاق نشیمن، راهرو و… استفاده شوند. در اینجا چند مدل جدید از لوستر های کریستالی را معرفی می کنیم.

 • مدل لوستر کریستالی جدید برای سالن پذیرایی

 یکی از مناسب ترین گزینه ها برای سالن پذیرایی است. لوستر های کریستالی با درخشش فوق العاده و نور پردازی خیره کننده می توانند زیبایی سالن پذیرایی شما را برای استقبال از مهمان ها دو چندان کنند. اگر سبک چیدمان منزل شما کلاسیک یا تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن است انتخاب لوستر کلاسیک، لوستر  خوشه ای و آبشاری بهترین گزینه ها برای جلوه بخشیدن به پذیرایی شما هستند. البته اگر پذیرایی کوچکی دارید می توانید از لوستر های جدید  سقفی هم برای نورپردازی و زیبایی سالن پذیرایی خود استفاده کنید. لوستر های آبشاری با کریستال های شامپایانی و لوستر های سقفی ال ای دی جدید ترین مدل های  لوستر مناسب سالن پذیرایی هستند.

 • مدل لوستر کریستالی جدید برای اتاق خواب

اگر تمایل دارید برای اتاق خواب از لوستر کریستالی استفاده کنید بهترین گزینه لوستر کلاسیک یا لوستر های کریستالی مربع یا گرد هستند. لوستر های سقفی گرد و مربع با داشتن کریستال های آویز در عین زیبایی و شیکی اندازه ای معقول دارند که آن ها را برای استفاده در اتاق خواب مناسب کرده است.

 • مدل لوستر کریستالی جدید برای راهرو

از مدل های جدید و به روز لوستر  برای آشپزخانه می توان به لوستر های مربعی و لوسترهای آویز چند تیکه اشاره کرد. شما با توجه به رنگ کابینت ها و دیگر اکسسوری های موجود در آشپزخانه خود می توانید از لوستر های با رنگ های سفید، طلایی یا شامپاینی استفاده کنید. اگر در آشپزخانه نیاز به نورپردازی خیلی قوی ندارید می توانید از مدل لوستر وارونه هم استفاده کنید این مدل لوستر ها برای آشپزخانه بسیار شیک و منحصر به فرد هستند و به دلیل اینکه چراغ های آن ها به سمت بالا است نور را به سمت سقف منعکس می کنند. بازتاب نور منعکس شده از سقف جلوه بسیار زیبایی به کریستال ها می دهد. برای راهرو ها و اتاق نشیمن هم می توانید از انواع جدید لوستر های کریستالی سقفی مانند لوستر های شاخه ای یا مربع و گرد استفاده کنید.

انواع لوستر سقفی کریستال از نظر شکل ظاهری

لوستر های سقفی کریستال از نظر شکل ظاهری از تنوع بالایی برخورد هستند. برخی از انواع لوستر سقفی کریستال از جهت شکل ظاهری شامل لوسترهای سقفی کریستال مربع، گرد و مستطیلی هستند که در مورد هر یک از آن ها توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد.

 • لوستر سقفی کریستالی کوچک

به طور کلی استفاده از لوسترهای سقفی برای محیط هایی که سقف کم ارتفاع دارند بیشتر توصیه می شود. لوسترهای سقفی کریستالی کوچک یک انتخاب منحصر به فرد و شیک برای آپارتمان ها و دیگر فضاهایی با مساحت کم و متوسط هستند. چون این لوستر ها به دلیل داشتن کریستال های براق، درخشش و انعکاس نور فوق العاده ای دارند و باعث می شوند فضا بزرگت ر و روشن تر به نظر برسد.

لوستر کریستال - voodoohome.com
 • لوستر سقفی کریستال مربع

لوستر های سقفی کریستال مربعی جز انواع مدرن لوسترهای کریستالی هستند که همانطور که از نامشان مشخص است شکل قالب آن به شکل مربع است. این لوستر ها در ابعاد مختلف ساخته می شوند و گاهی دو یا چند طبقه دارند. لوسترهای کریستالی سقفی مربع بهترین گزینه برای فضاهایی هستند که سقف کوتاه دارند، چون ارتفاع این لوسترها معمولا کم است و نور زیادی تولید می کنند. متریال به کار رفته در این نوع لوسترها می تواند ترکیبی از فلز و کریستال، ترکیبی از چوب و کریستال یا فقط کریستال خالص باشد.

 • لوستر سقفی کریستال گرد

لوستر سقفی کریستال گرد نوعی لوستر با شکل ظاهری دایره ای است که معمولا تعدادی کریستال به آن آویزان هستند. البته بعضی از مدل های لوستر گرد که به حبابی مشهور هستند کریستال آویزان ندارند و فقط یک طرح دایره یا نیم دایره ای ساده با لامپ های ال ای دی دارند. در نوع دیگری از لوستر سقفی کریستال گرد که به مدل وارونه مشهور است، چراغ های لوستر به سمت بالا قرار گرفته اند و نور تولید شده توسط لوستر به سقف می تابد و بازتاب نور توسط کریستال های لوستر در محیط منعکس می شود. لوستر کریستالی گرد بر اساس رنگ فلز بدنه و هم چنین رنگ کریستال ها در رنگ های سفید، طلایی، نقره ای، شامپاینی دیده می شود. این لوستر ها به دلیل انعکاس نور وسیع و قابلیت نور پردازی خوب و ظاهر مجلل بیشتر برای فضاهای بزرگ با چیدمان کلاسیک مناسب هستند.

 • لوستر سقفی کریستال مستطیل

این دسته از لوسترهای کریستال نمایی لوکس و در عین حال ساده دارند. لوستر سقفی کریستالی مستطیل در انواع دو طبقه و چند طبقه ساخته می شود. این نوع لوستر  بخاطر شکل مستطیلی می تواند دو یا چند لاین کریستال آویز داشته باشد. تعداد و نوع کریستال های آویز در میزان نور پردازی، زیبایی و قیمت لوستر موثر هستند. لوستر مستطیل توانایی نورپردازی و انعکاس نور بالایی دارد و بیشتر برای آشپزخانه، میز ناهار خوری، اتاق نشیمن و راهرو مورد استفاده قرار می گیرد. البته به دلیل تنوع زیاد این لوستر  از انواع دو یا چند طبقه لوستر  مستطیل با لوستر ال ای دی در سالن های پذیرایی هم استفاده می شود. لوسترهای کریستال مستطیل شکل بسته به رنگ کریستال های به کار رفته در آن ها به دو رنگ سفید و شامپایانی دیده می شوند. 

قیمت لوستر کریستالی

به طور کلی تعیین قیمت برای تمامی اجناس با توجه به نوسانات شدید بازار کار دشواری است، به خصوص در مورد لوازمی که متریال وارداتی دارند این سختی دوچندان خواهد شد. طبق آنچه گفته شد لوستر های کریستال انواع بسیار متفاوتی دارند. این لوستر ها در اندازه ها و طرح های مختلف و با استفاده از متریال های مختلف ساخته می شوند. قیمت کلی یک لوستر کریستالی به پارامترهای زیادی  وابسته است. که برخی از آن ها به شرح زیر هستند.

لوستر کریستال - voodoohome.com
 • جنس کریستال

چون بخش اعظم متریال این لوستر  را کریستال تشکیل می دهد، بنابراین کیفیت کریستال یکی از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده قیمت لوستر کریستالی است. کریستال های وارداتی مانند کریستال های ترک و اروپایی به دلیل کیفیت بالا و قدرت انعکاسی منحصر به فرد قیمت های بیشتری نسبت به کریستال های دیگر دارند.

 • جنس بدنه یا پایه لوستر

معمولا اغلب لوسترهای کریستالی به وسیله تلفیقی از کریستال و فلز ساخته می شوند. جنس فلز مورد استفاده در  این لوسترها در تعیین قیمت لوستر نقش دارد، مثلا لوسترهای کریستالی برتری به دلیل لوکس و جدید بودن و کیفیت بالای متریال برنز قیمت بیشتری دارند.

 • اندازه لوستر

بدیهی است که هر اندازه لوستر بزرگتر باشد قیمت بیشتری خواهد داشت. در بین لوسترهای  جدید لوسترهای مربع و مستطیل چند طبقه و لوسترهای شاخه ای که تعداد شاخه های زیادی دارند قیمت بیشتری نسبت به سایر انواع لوستر دارند.

 • جنس و مدل لامپ های لوستر

امروزه در طراحی لوسترهای کلاسیک جدید از لامپ های LED و  SMDاستفاده می شود. هم چنین برخی از لوسترهای کریستالی سقفی دارای ریموت کنترل هستند. تمامی این موارد در افزایش قیمت لوستر تاثیر دارند. به علاوه تعداد لامپ های به کار رفته در لوستر و جنس و برند آن ها هم می تواند در تعیین قیمت لوستر فانتزی موثر باشد.

قیمت لوستر کریستالی سقفی

چون لوسترهای سقفی کریستال از متریال های گوناگون به همراه کریستال ساخته می شوند، کیفیت و قیمت آن به مرغوبیت فلز یا چوب به کار رفته در بدنه لوستر و هم چنین نوع کریستال به کار رفته در ساختار آن  بستگی دارد. کریستال های بکار رفته در این نوع لوستر ها تنوع بسیار بالایی از نظر شکل، اندازه و برند سازنده دارند. بنابراین این لوستر ها طیف قیمتی گسترده ای دارند. انتخاب نهایی یک لوستر کریستال با کیفیت تا حد زیادی به بودجه مورد نظر شما برای خرید لوستر وابسته است؛ مثلاً لوسترهای کریستالی که از کریستال های اروپایی و ترک ساخته می شوند معمولا قیمت بالاتری نسبت به لوسترهای که با کریستال چینی ساخته می شوند دارند. هم چنین لوسترهای کریستال که پایه یا بدنه برنجی دارند از لوسترهای کریستال دیگر قیمت بالاتری دارند.

لوستر سقفی کریستال جدید

لوسترهای سقفی کریستال از جمله رایج ترین و متنوع ترین انواع لوستر هستند. به دلیل استقبال گسترده از این مدل لوستر، انواع مختلفی از آن با طراحی و متریال متفاوت به بازار عرضه می شود. از جمله جدید ترین مدل های لوستر سقفی می توان به لوسترهای  مستطیلی دو لاین کریستال، لوستر های کریستالی گرد چند طبقه و لوستر های سقفی کریستال آبشاری اشاره کرد. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که صرفا جدید بودن مدل و متریال لوستر معیار کافی برای انتخاب لوستر مناسب نیست. شما باید با توجه به نوع فضا و نیاز فضا به نورپردازی و هم چنین پارامترهای دیگر از جمله ارتفاع سقف و اندازه مساحت فضا لوستر مناسب آن فضا را انتخاب کنید. البته توجه به سبک دکوراسیون منزل هم از پارامترهای کلیدی در انتخاب لوستر مناسب است که خوشبختانه تنوع بالای مدل های لوستر  و لوستر آشپزخانه تا حد زیادی این مورد را مرتفع کرده است.

نحوه تمیز کردن لوستر کریستالی

استفاده از انواع لوسترهای کریستالی دیگر به هیچ وجه به اندازه گذشته سخت نیست. در سال‌های گذشته این مدل لوسترها بیشتر در فضاها و مکان های رسمی استفاده می‌شد. در منزل نیز اغلب برای تحت تأثیر قرار دادن مهمانان و دکور شکیل‌تر و زیبا تر، از لوستر کریستالی در پذیرایی استفاده می‌شد. کریستال‌های مخصوص نورپردازی، در اشکال و اندازه مختلف پیدا می‌شوند و جلوه درخشان و زیبای آن‌ها، انرژی بسیار خوبی به محیط می‌دهند. اما حتما باید توجه داشته باشید که کریستال های بیشتر، به معنای تمیز کردن بیشتر است. اگرچه تمیز کردن لوستر کریستالی خیلی زیاد هم سخت نیست، اما به دقت و رعایت بعضی از جزئیات و نکته ها نیاز دارد. چیزی که باید حتما به آن آگاه باشید این است که، کریستال‌ها از لحاظ مرغوبیت، انواع بسیار مختلفی دارند. در سال‌های گذشته کریستال‌های باکیفیتی وارد بازار شده‌ که دارای پوششی مناسب برای جلوگیری از گرد و غبار هستند، به همین خاطر احتیاج به نظافت کمتری دارند. حتما در زمان خرید انواع لوستر کریستالی به این موارد دقت کافی را داشته باشید. به‌طور کلی اگر لوستر کریستالی دارید، پس از مدتی متوجه میشوید که فواصل نظافت آن باید چقدر و چه اندازه باشد. هر زمان که احساس کردید لوستر درخشش خودش را از دست داده، زمان تمیز کردن آن لوستر فرا رسیده است.

روش اسپری کردن

اگر نمی‌خواهید قطعات کریستال را از بدنه آن لوستر جدا کنید، می‌توانید از اسپری استفاده کنید. ابتدا اتصال اصلی برق خود لوستر را قطع کنید. بعد، لامپ‌ها را از لوستر خود جدا کنید. پس از اسپری کردن روی قطعه کریستالی آن را حتما با یک پارچه نخی سفید، پاک و تمیز کنید. انواع تولیدکنندگان لوسترهای کریستالی اغلب محلول آب گرم و صابون را به شما پیشنهاد می‌کنند. آن‌ها معتقد هستند که برای این روشِ پاک کردن لوستر کریستال، اصلا به تمیزکننده خاصی نیاز نیست. اگر قاب لوستر شما از نقره، طلا و استیل‌های ضد زنگ نیست، بهتر است که اسپری را روی دستمال خود بزنید. زیرا اسپری کردن مستقیم روی خود لوستر ممکن است باعث زنگ‌زدگی شدید قاب لوستر می شود. در مرحله آخر لامپ‌ها را با دستمالی تمیز پاک کنید و به لوستر وصل کنید.

شستن لوستر کریستال

در مواردی که بخواهید برای تمیزکردن لوستر کریستالی از روشی استفاده کنید که شست‌وشو عمیق‌تر و دقیق تر باشد، باید قطعات کریستال را از قاب خود لوستر جدا کنید. برای انجام این کار، ابتدا مطمئن شوید که می‌توانید پس از نظافت و تمیز کردن، لوستر را دوباره مونتاژ و وصل کنید.
پس از جداکردن قطعات از قاب، آن‌ها را با دست در آب و صابون تمیز بشویید و آن را با یک پارچه نخی سفید خشک کنید. در آخرین مرحله، نوبت نصب تمام قطعات کریستال بر روی قاب لوستر است. در این مرحله، بهتر است از دستکش های نخی استفاده کنید تا لکه انگشت‌هایتان روی قطعات کریستال نماند.

خرید لوستر کریستالی جدید

در صنعت لوسترسازی روز به روز به تعداد مدل های شیک لوستر کریستالی افزوده می شود. هنگام انتخاب یک لوستر کریستالی علاوه بر جدید و به روز بودن باید به موارد زیر توجه کنید. اگر لوستر شما در یکی از موارد زیر تطابق کافی نداشته باشد هر اندازه هم که گران قیمت و به روز باشد جلوه مورد انتظار شما را نخواهد داشت.

 • لوستر  باید رنگ مناسب داشته باشد

انتخاب رنگ مناسب برای لوستر  در جلوه آن نقش به سزایی دارد. لوسترهای کریستالی در رنگ های  شامپایانی و سفید عرضه می شوند. شما می توانید بر اساس میزان نیاز به نورپردازی در فضا و جنس و مدل دیگر وسایل پیرامون لوستر، رنگ لوستر خود را انتخاب کنید.

 • لوستر باید اندازه مناسب داشته باشد

انتخاب اندازه مناسب برای لوستر یکی از مهم ترین فاکتور ها برای خلق یک فضای لوکس و زیبا است. هنگام انتخاب لوستر  مورد نظرتان به مساحت فضا و ارتفاع سقف توجه داشته باشید. بهترین لوستر جدید برای سقف های کوتاه و متراژ کم لوستر مربع و بهترین لوستر کریستالی جدید برای متراژ های زیاد و سقف های بلند لوستر مدل آبشاری می باشد.

 • مدل لوستر  باید جدید و متناسب باشد

هنگام انتخاب لوستر باید علاوه بر سبک و به روز بودن لوستر به تناسب آن با دیگر لوازم خانه و هارمونی مناسب با سبک دکوراسیون داخلی منزل توجه ویژه داشته باشید. از جدید ترین لوستر های کریستالی برای چیدمان کلاسیک می توان به لوستر های برنزی و شاخه ای شامپایانی و لوستر های کریستالی آویز چند تیکه اشاره کرد. مدل های جدید لوستر پذیرایی جدید هم شامل مدل های مربعی، مستطیلی و فانتزی هستند.

لوستر کریستالی شامپاینی

علاوه بر مدل و شکل کریستال های به کار رفته در لوستر، رنگ آنها نیز اهمیت بسیار بالایی داشته و نمی توان تاثیر آن بر محیط را نادیده گرفت. لوستر شامپاینی یکی از نمونه های بسیار جذاب می باشد که نه تنها در محیط های کلاسیک، بلکه برای خانه های مدرن نیز مورد استفاده قرار میگیرند. رنگ شامپاینی که یکی از محبوب ترین رنگ های روشن با سایه هایی از طلایی و نقره ای می باشد، درخشش دانه های کریستال را صد چندان می کند. یکی از مزایای لوستر کریستالی شامپیانی، تنوع بسیار بالا در مدل آنها می باشد. به طوریکه می توان متناسب با شرایط محیط انواع لوستر سقفی، خطی و آویز و آبشاری و کاردی و شاخه ای را با این رنگ جذاب خریداری نمود. لازم به ذکر است، نمونه های کوچک با طرح های مدرن و فانتزی این لوسترها در محیط های کاری نیز مورد استفاده قرار گرفته و فضا را لوکس جلوه می دهند.

قیمت لوستر کریستالی شامپاینی

قیمت لوستر کریستالی شامپاینی در رنج گسترده ای تغییر می کند و به همین دلیل ممکن است ابهاماتی در این زمینه برای خریدار وجود داشته باشد. دلیل اصلی تفاوت زیاد در قیمت لوستر شامپاینی کریستالی، مدل آنها می باشد. به عنوان مثال، لوسترهای کریستالی شاخه ای با رنگ شامپاینی به دلیل دست ساز بودن، در بسیاری از مواقع گران تر از سایر انواع لوستر می باشد. علاوه براین، برند و کیفیت کریستال ها نیز تاثیر بسیار زیادی بر قیمت لوستر  شامپاینی داشته و اصلی ترین دلیل برای تفاوت در نرخ ها به شمار می رود. استفاده از کریستال های اتریشی و خارجی باعث میشود قیمت نهایی کار تغییر چشمگیری داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است، بزرگ و پیچیده بودن مدل لوستر نیز می تواند بر قیمت تاثیر زیادی داشته باشد. لوستر  شامپاینی در اندازه و ابعاد بزرگ با تعداد شاخه های زیاد قیمت بالاتری نسبت به طرح های فانتزی و ساده دارد.

سخن پایانی

تنوع بالای لوسترهای کریستالی و جلوه زیبا و درخشش بی نظیر آن ها باعث محبوبیت این مدل لوسترها شده است. لوسترهای کریستالی جدید در طرح ها و مدل های مختلف به بازار عرضه شده اند. در این مقاله به بررسی جدیدترین مدل های لوسترهای کریستالی پرداختیم و فاکتورهای لازم برای انتخاب لوستر  را بیان کردیم. توجه به این نکته حائز اهمیت است که چون این مدل لوستر به دلیل داشتن کریستال ها در انعکاس نور محیط نقش به سزایی دارد، هنگام انتخاب این لوستر باید به میزان نور پردازی ایده آل برای فضا و تاثیر لوستر  در افزایش این نور پردازی توجه داشته باشید، تناسب با دکوراسیون داخلی هم فاکتور مهم دیگری است که باید به آن اهمیت دهید.

سوالات متداول لوستر کریستالی

 یکی از انواع لوستر مدرن است. این مدل لوستر نوعی لوستر است که از قطعات ریز کریستال تشکیل شده است و در فضا های خانگی مانند آشپزخانه، راهرو، اتاق خواب و فضاهای کاری قابل کاربرد دارد.

لوستر مدرن کریستالی

لوستر کلاسیک کریستالی

بهترین گزینه برای انتخاب و خرید لوستر بر اساس سبک و قیمت مورد نظر، خرید اینترنتی می باشد.

 
دیدگاهتان را بنویسید

سیزده + 7 =